سئو سایت
326امتیاز کاربران| امتیاز: 5 از 5سئو سایت

۵ نکته آموزشی برای افزایش سئو سایت در سال ۲۰۱۷

اه های افزایش سئو سایت چیست؟ همیشه بعد از شروع سال جدید، بازاریابان و مالکان سایت ها استراتژی بازاریابی اینترنتی سایت خود را در سال قبل مورد ارزیابی قرار می دهند و روش های جدیدی را برای بهبود سئو سایت خود هستند.

الان بهترین زمان برای ارزیابی برنامه های بازاریابی اینترنتی سال قبل خود و بهبود سئو سایت در ۲۰۱۷ می باشد. اولین نکته ای را که هم باید در نظر داشته باشید، این است که تاحد ممکن از پیچیدگی این برنامه ها کم کنید.

مسلما در سال جدید، ما شاهد تغییراتی در الگوریتم ها و برنامه های بهبود سئو سایت خواهیم بود و از این رو اگر به دنبال بهبود رتبه سایت خود در گوگل هستید و اینکه بتوانید جایگاه خود را حداقل حفظ نمایید، بهتر است که نکاتی را در ادامه مقاله جهت افزایش سئو سایت بیان می کنیم، رعایت کنید.

۵ نکته جهت افزایش سئو سایت
۱٫ ارزش ایجاد کنید
امروزه گوگل بیشتر از هر چیزی دیگر به تولید محتوا ناب و غیر کپی اهمیت ویژه ای می دهد. تولید محتوای با ارزش که مناسب با مخاطبان کاربران سایت باشد، تاثیر بسیار زیادی در افزایش سئو سایت دارد.

بعضی از افراد فکر میکنند که محتوا، همین که از نظر کیفیت مناسب بود یعنی باارزش می باشد، محتوای با کیفیت به غیر اینکه مطلبی مفیدی در آن ارائه می شود، باید براساس کاربران آن سایت نوشته شود و اینکه اصول سئو در آن رعایت شده باشد، وگرنه محتوای با کیفیت خالی، صرفا به تنهای نمی تواند باعث افزایش سئو سایت گردد.

برای اینکه بتوانید محتوای با کیفیت مطابق با اصول سئو و کاربرپسند تولید کنید، بهتر است که نکات زیر را رعایت کنید:

کاربران و سوالات آن ها را به خوبی بشناسید.
از عناوین جذاب که کلمات کلیدی اصلی در آن به کار رفته است، استفاده کنید.
دسته بندی مطالب در محتوای یک مقاله را به خوبی رعایت کنید.
در محتوای خود سعی کنید که به یک موضوع اصلی و چالش های آن بپردازید.
۲٫ موانعی که باعث تضعیف تجربه کاربری می گردد را حذف کنید
تجربه کاربری یکی مهمترین عوامل افزایش سئو سایت است. تجربه کاربری علاوه براینکه می تواند باعث رضایت کاربر گردد، باعث بهینه شدن سایت در نتایج موتورهای جستجو می گردد. برای اینکه بتوانید تجربه کاربری خود را بهینه کنید و اینکه بدانید چه عواملی از تجربه کاربری در سئو سایت موثر است، بهتر نکات زیر را حتما رعایت کنید:

تمامی لینک های سایت خود را بررسی کنید و لینک های شکسته و صفحات ارور مخصوصا ۴۰۴ را رفع نمایید.
همانطور که در مورد قبلی گفته شد، محتوای شما علاوه بر کاربرپسند بودن، باید اصول سئو سایت در آن رعایت شود و در واقع برای موتورهای جستجو هم بهینه باشد.
کاربر باید به راحتی در تمامی صفحات پیمایش کند و در واقع منوی سایت در تمامی نقاط در دسترس باشد.
سرعت سایت خیلی مهم است. سرعت سایت علاوه براینکه یکی از عوامل بهینه سازی سایت برای رتبه دهی در گوگل است، می تواند برروی تصمیم کاربران برای ادامه پیمایش تاثیر بگذارد. اگر بارگذاری صفحه بیش از ۲ ثانیه طول بکشد، کاربران سایت را ترک خواهند کرد.
۳٫ برروی محتوای خود بیشتر سرمایه گذاری کنید
همانطور که بیان شد، در چند سال اخیر، موتورهای جستجو و البته گوگل امروزه تمرکز اصلی خود برای رتبه دهی و افزایش سئو سایت، برروی تولید محتوا قرار داده اند. در واقع اگر محتوای سایت شما مناسب نیست ( برای کاربران و موتورهای جستجو)، هزینه برای بهینه سازی سایت با استفاده از روش های دیگر بی فایده خواهد بود.

قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید، اول از همه کاربران خود را بیابید بعد کلمات کلیدی که بیشتر توسط آن ها جستجو می شود را پیدا کنید. سعی کنید که از یک ساختار منظم طبق برنامه ریزی برای تولید محتوای سایت خود استفاده کنید.

بیشتر شرکت های بزرگ که در این حوزه موفق هستند، دارای یک تیم تخصصی هستند. در واقع آن ها به جای اینکه بودجه خود را صرف تبلیغات کنند، آن را صرف محتوا برای افزایش سئو سایت سریع خود کردند.

۴٫ محتوای بصری خود را بهینه نمایید
مهم ترین نوع محتوا، امروزه محتوای بصری که اینفوگرافیک را می توان نوعی از آن ها دانست، می باشد. امروزه با توجه به وجود شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام که پایه تشکیل آن ها عکس است، محبوبیت محتوای بصری بیشتر از گذشته شده است. محتوای ها بصری شاید در دید اول به صورت عکس باشند اما دارای نکاتی هستند که با رعایت آن ها می توان باعث افزایش سئو سایت شد.

نکاتی که باید در تولید محتوای بصری منطبق بر اصول سئو سایت رعایت کنیم:

ویژگی های title و alt را فراموش نکنیم و حتما سعی کنیم که کلمات کلیدی اصلی را داخل آن ها استفاده کنیم.
به اندازه عکس ها دقت کنید. تصاویری با حجم بالا، می تواند بر سرعت سایت تاثیر منفی بگذارند.
برای ویدئوهای و عکس های خود از زیر نویس و کپشن استفاده کنید که در سئو سایت تاثیر دارند.
از به کار بردن عکس های تکراری در تولید محتوا بصری خود خودداری کنید.
۵٫ اطلاعات خود را به روز نگه دارید
متاسفانه اکثریت مالکان سایت فکر می کنند، همین که سایتی طراحی گردید کار تمام است و نیازی دیگر به خدمات اضافه ای نمی باشد. به روز نگه داشتن اطلاعات سایت و مطابق بودن آن ها با آخرین تغییرات تکنولوژی، یکی دیگر از نکاتی است که می تواند در افزایش سئو سایت تاثیر زیادی داشته باشد.

شما علاوه براینکه باید کدهای خود را بهینه نمایید و از آخرین تکنولوژی ها در طراحی سایت خود استفاده کنید، بهتر است که محتوای سایت خود را به صورت روزانه تغییر دهید.

از آخرین استراتژی های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی حتما استفاده کنید. همانطور که میدانید بهترین عامل افزایش سئو سایت، شبکه های اجتماعی می باشند.

به این مطلب امتیاز بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


اجاره جرثقیل