سئو سایت
326امتیاز کاربران| امتیاز: 5 از 5سئو سایت

چند کتاب پیشنهادی برای UIوUX

UIوUX

در طراحی سایت دو کلمه UIوUX بسیار استفاده می شود و عنوان شغلی برخی از طراحان وب سایت UX Designer و برخی دیگر UI Designer می باشد.

به صورت بسیار ساده UI که مخفف User Interface design می باشد بخشی از طرح می باشد که زمانی که کاربر در حال رویت وب سایت می باشد آن را مشاهده می نماید و UX که مخفف User Experience design می باشد به تجربه کاربر از رویت وب سایت گفته می بشود. در ادامه برای تخصص بیشتر در این زمینه چند کتاب کاربردی تهیه کردیم.

Don’t Make Me Think, Revisited
Steve Krug
یکی از بهترین کتاب ها در زمینه کاربردپذیری در وب و تجربه کاربری است که خواندنش بشدت توصیه شده. کتاب بطور کلی حاوی گفتمان: طرح نباید مخاطب را وادار به تفکر و درگیری کند، است. ویرایش سوم این کتاب حاوی مطالب جدید و بروزی است که بهتر است آن را مطالعه کنیم.
The Design of Everyday Things
Norman, D. A
اگر به طراحی علاقه خاصی دارید کتاب طراحی همه چیز، کتابی کلاسیک و اساسی در زمینه طراحی است که به تعبیری سنگ بنای طرح های امروزی را بنا نهاده. این کتاب به بررسی تاثیرات احساسی و رابطه بین محصول و کاربر می پردازد. مفاهیم پایه ای چون تصویر ذهنی، خطا، کارایی و … در این کتاب ارائه شده است.
Designing Interfaces: Patterns for Effective Interaction Design
Jenifer Tidwell
یکی از کتاب های مطرح در زمینه طراحی رابط کاربری که اصول و نکات بسیاری در زمینه بهبود طراحی تعاملی ارائه می دهد.
About Face 3: The Essentials of Interaction Design
Alan Cooper
این کتاب نیز در مورد طراحی تعاملی سخن بسیار دارد. این کتاب با موضوعاتی چون فهم طراحی هدفمند، طراحی رفتار و فرم، طراحی جزئیات سیستم ها و روابط تعاملی و … به سراغ کلیه طراحان اعم از رابط کاربری و طراحان محصول رفته است. حتی طراحان صنعتی نیز مشتری این کتاب هستند.
The Principles of Beautiful Web Design
Jason Beaird and James George
این کتاب بصورت تخصصی در حوزه طراحی وب نوشته شده است. چگونگی استفاده از رنگ ها، لایه بندی ها، تایپوگرافی، استفاده از فضاهای خالی و گریدها، آشنایی و کار با فریم ورک ها و … از مباحث ذکر شده در این کتاب هستند. این کتاب توسط سایت sitepoint منتشر شده است.
The Elements of User Experience: User-Centered Design for the Web
Jesse James Garrett
کتابی است کم حجم اما مفید در زمینه طراحی وب کاربر محور. در این کتاب به اصول طراحی رابط کاربری که کاربر را مجذوب و شیفته خود نماید پرداخته شده است.
به این مطلب امتیاز بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


اجاره جرثقیل