سئو سایت
326امتیاز کاربران| امتیاز: 5 از 5سئو سایت

تروجان در ویندوز باعث گسرتش Mirai می شود

تروجان
اخیرا در سیستم ویندوز یک نوع تروجان شناسایی شده که حمله Mirai botnet را می تواند با پیدا کردن سریعتر و قربانی کردن دستگاه های IOT شدت و قدرت Mirai  را بیشتر کند.
در حالی که شرکت مایکروسافت درگیر برطرف کردن باگ های امنیتی دیگر است، پیاپی بد افزاری های متعددی در این سیستم تشکیل می شود.

همان طور که در ماه پیش اطلاع یافتید، حملات متعددی در قالب محروم سازی از سرویس توزیع شده یا DDoS روی سرورهای شرکت Dyn صورت گرفت و سرویس DNS بخش بزرگی از ایالات متحده را از کار انداخت.

در نتیجه این تهاجم گسترده، دسترسی به ده ها وب سایت بزرگ و معتبر برای کاربران ناممکن شد که در میان آنها نام هایی همچون توئیتر، اسپاتیفای، آمازون، تامبلر، نیویورک تایمز، ردیت و غیره به چشم می خورند.

طی تحقیقات صورت گرفته، معلوم شد یکی از منابع اصلی ترافیک ورودی در روند تهاجم DDoS مورد بحث، بات نت Mirai بوده. جالب اینکه چندی پیش مقاله ای در مورد استفاده از این بات نت برای حمله به وب سایت یکی از فعالان حوزه امنیت یعنی «برایان کربز» منتشر کردیم، ضمن اینکه محققین پیش بینی کرده بودند این بات نت پرجمعیت قادر است هر شبکه و سروری را از پا درآورد.

Dyn اعلام داشت ده ها میلیون آدرس IP مختلف مربوط به بات نت Mirai در این حمله نقش داشته اند. این شبکه از بی شمار دیوایس اینترنت اشیاء (IoT) تشکیل شده که در تکنولوژی های متعددی همچون دوربین های مداربسته یا خانه هوشمند به کار گرفته می شوند، اما به خاطر امنیت ضعیفشان، به راحتی به بدافزارهای مختلف آلوده می گردند.

هم اکنون برای جلوگیری از این تروجان اقداماتی در حال شکل گرفتن است.

به این مطلب امتیاز بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


اجاره جرثقیل