سئو سایت
326امتیاز کاربران| امتیاز: 5 از 5سئو سایت

تاثیر هاست و سرور بر سرعت وب سایت

تاثیر هاست و سرور بر سرعت وب سایت

کیفیت هاست و موقعیت سرور دو عامل اصلی کیفیت یک هاست برای وب سایت است. هر چه موقعیت هاست با موقعیت بازدیدکنندگان سایت نزدیک تر باشد سایت از سرعت لود بیشتری برای آنان برخوردار می شود.

موقعیت هاست

موقعیت هاست یعنی محل قرارگیری هاست (جایی که سایت شما میزبانی می شود). به طور مثال هاست ایران سایت دیزاین بر روی سرور های آسیاتک ایران است. موقعیت هاست اینطور بر افزایش سرعت سایت تاثیر می گذارد: در هنگامی که کاربری از کشور ایران به سایت متصل می شود کاربر دیتا سایت را از سرور میزبانی سایت دریافت می کند، حال اگر این سرور در کشور خودش باشد سایت با سرعت بهتری لود می شود اما اگر در کشوری دیگر باشد سایت با کمی کندی بارگذاری می گردد.

نرم افزار ها و وب سرور

یکی دیگر از عوامل موئثر بر روی افزایش سرعت سایت از طریق هاست، نرم افزار هایی است که بر روی سرور سایت نصب شده اند. وب سرور نرم افزاری است که وظیفه ی پاسخ به مرورگر را دارد. هنگامی که کاربر آدرس سایت را در مرورگر خود وارد می کند این وب سرور است که محتوا سایت را برای کاربر به نمایش در می آورد و در حال حاضر هم از بهترین وب سرور های موجود می توان Apache ، Lightspeed و Nginx اشاره کرد.

قدرت سخت افزاری 

مهم ترین عامل تاثیر گذار بر روی تاثیر هاست و سرور بر سرعت لود سایت قدرت سخت افزاری سرور است. هر چه قدرت سخت افزاری سرور بیشتر باشد سرور فشار کمتری برای لود سایت ها به خود می آورد.

تعداد سایت میزبانی شده

هر چه تعداد سایت های میزبانی شده بر روی یک سرور کمتر باشد، سرور سخت افزار بیشتری را برای سایت ها در اختیار دارد که این منجر به افزایش سرعت سایت ها می شود.

به این مطلب امتیاز بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


اجاره جرثقیل