سئو سایت
326امتیاز کاربران| امتیاز: 5 از 5سئو سایت

برای چه باید خریدن ساعت هوشمند رو به ساعت معمولی ترجیح دهیم؟

با پیشرفت تکنولوژی هر روز شاهد افزایش کارایی گجت‌های هوشمند هستیم. از جمله گجت‌های هوشمندی که طی چند وقت اخیر به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند، ساعت‌های هوشمند یا اسمارت‌واچ‌ها هستند. هم اکنون هر شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی هوشمندی سعی داشته که حداقل یک ساعت هوشمند را هم روانه بازار کنند. اگر به دنبال انتخاب یک ساعت هوشمند بوده باشید، حتما می‌دانید که برندهایی نظیر سامسونگ، اپل، هوآوی، موتورولا، ایسوس و غیره اسمارت‌واچ‌های اختصاصی خود را روانه بازار کرده‌اند.

در این بین حتی برخی شرکت‌هایی که پیش از این در زمینه تولید گجت‌های هوشمند فعالیت نداشتند و تنها ساعت‌های کلاسیک، شیک و عقربه‌ای تولید می‌کردند هم با مشاهده بازخورد اسمارت‌واچ‌ها به تولید این محصولات پرداخته‌اند. اما به نظر شما خرید یک ساعت هوشمند تا چه اندازه انتخاب درستی است؟ آیا به واقع خرید یک ساعت هوشمند در مقایسه با خرید یک ساعت معمولی انتخاب بهتری است؟ چه دلایلی وجود دارند که خرید یک اسمارت‌واچ را انتخاب بهتری نسبت به خرید یک ساعت معمولی می‌کنند؟

هدف ما در این مقاله ارائه دلایل قانع کننده‌ای است که خرید یک ساعت هوشمند را به انتخاب بهتری نسبت به خرید یک ساعت معمولی تبدیل می‌نمایند. اگر دلایلی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم برای شما دلایل قانع کننده‌ای باشند، بدون تردید خرید یک ساعت هوشمند هم برایتان انتخاب بهتری نسبت به یک ساعت معمولی خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که با سایت شبکه همراه باشید.

ساعت هوشمند صرفا وظیفه نمایش زمان را بر عهده ندارد!

اغلب ساعت‌های عقربه‌ای و کلاسیکی که در بازار موجود هستند، یک وظیفه اصلی دارند که نمایش زمان است، اما در سمت مقابل نمایش زمان کوچک‌ترین بخش از قابلیت‌های یک ساعت هوشمند را شامل می‌شود. شاید به جرات بتوان مدعی شد که نمایش زمان ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین قابلیتی است که یک اسمارت‌واچ ارائه می‌کند. بنابراین بهترین کارایی یک ساعت معمولی، ساده‌ترین کارایی یک ساعت هوشمند است! این موضوع اصلی‌ترین نقطه قوتی است که خرید ساعت‌های هوشمند را نسبت به خرید ساعت‌های معمولی به انتخاب بهتری تبدیل می‌نماید.

ساعت هوشمند مدرن و دارای ظاهر انعطاف‌پذیر است

یکی دیگر از نقاط قوت و دلایلی که می‌تواند خرید ساعت هوشمند را نسبت به خرید ساعت عقربه‌ای و معمولی به انتخاب بهتری تبدیل کند، مربوط به ظاهر مدرن و انعطاف‌پذیر این محصولات می‌شود. یک ساعت عقربه‌ای یا دیجیتال معمولی همواره ظاهر یکسان خود را دارد. شما می‌توانید سال‌ها ظاهر یکنواخت ساعت عقربه‌ای یا دیجیتال معمولی خود را تحمل کنید، اما یک ساعت هوشمند هر زمان که تمایل داشته باشید قابل شخصی‌سازی ظاهری است.

به عنوان مثال شما می‌توانید تصویر پس‌زمینه ساعت هوشمند خود را تغییر دهد و اصطلاحا واچ‌فیس (Watch Face) آن را شخصی‌سازی نمایید. بنابراین اغلب ساعت‌های هوشمند ظاهری مدرن و انعطاف‌پذیر دارند و هیچ‌گاه مانند یک ساعت معمولی از نظر ظاهری یکنواخت و بدون تغییر باقی نخواهند ماند. این موضوع هم از جمله نقاط قوت و برتری‌های اسمارت‌واچ‌ها نسبت به ساعت‌های معمولی است.

ساعت عقربه‌ای بخریم یا دیجیتال؟ دیگر نگران این موضوع نباشید!

ساعت‌های معمولی و کلاسیک موجود در بازار از نظر نحوه نمایش زمان شامل دو دسته اصلی می‌شوند. ساعت کلاسیک شما یا می‌تواند با عقربه‌های خود زمان را نشان دهد یا می‌تواند به طور دیجیتالی آن را به تصویر بکشد. بنابراین اگر شما یک ساعت عقربه‌ای بخرید دیگر هیچ‌گاه قادر به نمایش دیجیتالی زمان بر روی آن نخواهید بود، اما آیا ساعت‌های هوشمند هم این چنین هستند؟

نحوه نمایش زمان در اغلب ساعت‌های هوشمند قابل شخصی‌سازی است. به عنوان مثال شما هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید نحوه نمایش زمان را در اپل واچ خود از حالت عقربه‌ای به حالت دیجیتال تغییر دهید. بنابراین با خرید یک ساعت هوشمند دیگر مجبور به مشاهده دائم عقربه‌های ساعت خود یا شماره‌های دیجیتال کم کیفیت نمایشگر آن نخواهید بود.

ساعت هوشمند مفهوم لاکچری بودن را منعکس می‌کند

بدون تردید ساعت‌های معمولی لاکچری زیادی هم اکنون وجود دارند و بحثی در این زمینه نخواهیم داشت،  اما به نظر می‌رسد که به تدریج صفت لاکچری بودن از ساعت‌های عقربه‌ای به ساعت‌های هوشمند منتقل شود!

با استقبال کاربران و به ویژه قشرهای پردرآمد و سلبریتی‌ها از ساعت‌های هوشمند و گجت‌های این چنینی به تدریج اسمارت‌واچ‌ها به عامل منتقل کننده مفهوم لاکچری تبدیل شده‌اند و مطمئنا این روند در آینده با شدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند. به همین دلیل است که حتی شرکت‌های بزرگی همچون سوئیس (Swiss) هم رو به سمت تولید ساعت‌های هوشمند گرایش پیدا کرده‌اند. بنابراین ساعت‌های هوشمند به عوامل منعکس کننده مفهوم لاکچری تبدیل شده‌اند و این موضوع هم از دیگر برتری‌های این محصولات نسبت به ساعت‌های مچی معمولی به شمار می‌رود.

اجرای اپلیکیشن‌های مختلف در ساعت هوشمند

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌ها و نقاط قوت ساعت‌های هوشمند مربوط به قابلیت آن‌ها در نصب و اجرای اپلیکیشن‌ها می‌شود. این موضوع ویژگی است که هیچ ساعت مچی معمولی عقربه‌ای یا دیجیتالی از آن بهره نمی‌برد. به عنوان مثال شما می‌توانید اپلیکیشنی نظیر گوگل مپ (Google Map) را در ساعت هوشمند خود اجرا کنید و حتی بدون نیاز به گوشی هوشمندتان از قابلیت‌های آن استفاده نمایید. اپلیکیشن‌هایی که هم اکنون برای ساعت‌های هوشمند عرضه شده‌اند بسیار متنوع هستند و بدون تردید در آینده تنوع و کارایی آن‌ها بیش از پیش افزایش می‌یابد.

تعامل با گوشی هوشمند و قابلیت‌هایی نظیر نمایش اعلان

ساعت‌های هوشمند می‌توانند به طور مستقیم با گوشی هوشمندتان در تعامل باشند و به این صورت قابلیت‌های جالبی را در اختیار شما قرار دهند. این ویژگی در ساعت‌های معمولی ارائه نشده است. شما با همگام‌سازی و اتصال ساعت هوشمند خود به اسمارتفون‌تان قادر خواهید بود که نوتیفیکیشن‌های دریافتی گوشی را در ساعت هوشمندتان مشاهده کنید و در برخی از شرایط حتی اقدامات بعدی لازم را برای پاسخگویی به آن‌ها انجام دهید. این موضوع هم از دیگر دلایل قانع کننده‌ای است که خرید ساعت هوشمند را نسبت به خرید ساعت معمولی به انتخاب بهتری تبدیل می‌کند.

ساعت هوشمند می‌تواند گجت ردیابی سلامت جسمانی باشد

قابلیت بعدی که ساعت‌های هوشمند را به مراتب نسبت به ساعت‌های معمولی برتر می‌کند، مربوط به امکان ردیابی سلامت و وضعیت جسمانی کاربر است. اغلب ساعت‌های هوشمند می‌توانند وضعیت جسمانی، ضربان قلب، میزان تحرک، کیفیت خواب و بسیاری از عوامل دیگر و مرتبط با حوزه سلامت جسمانی کاربر را ردیابی کنند و به این صورت نقش یک گجت مفید و کارآمد در راستای بهبود وضعیت جسمانی و سلامت افراد را هم داشته باشند. بنابراین همانطور که اشاره کردیم، یک ساعت هوشمند صرفا وظیفه نمایش زمان را بر عهده ندارد!

آینده از آن ساعت‌های هوشمند است!

آخرین دلیلی که از نظر ما خرید یک ساعت هوشمند را نسبت به خرید ساعت معمولی انتخاب بهتری می‌کند با آینده تکنولوژی و گجت‌های پوشیدنی در ارتباط است! بدون تردید در آینده کارایی ساعت‌های هوشمند افزایش پیدا می‌کند و آمار فروش این گجت‌ها به وضوح نشان می‌دهد که کاربران به شدت از آن‌ها استقبال کرده و خواهند کرد. بنابراین مطمئنا روزی خرید ساعت‌های معمولی دیگر جایی در بین مردم نخواهد داشت و اسمارت‌واچ‌ها جایگزین این محصولات می‌شوند. بنابراین با توجه به این موضوع که آینده از آن ساعت‌های هوشمند است، بهتر است آینده‌نگر باشید و از هم اکنون این محصولات را جایگزین ساعت‌های عقربه‌ای یا دیجیتال معمولی کنید.

جمع‌بندی

اگر دلایلی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم شما را برای خرید یک ساعت هوشمند قانع می‌کنند، مطمئن باشید که از خرید آن به جای ساعت معمولی پشیمان نمی‌شوید. اما اگر بنا به هر دلیلی تصور می‌کنید که همچنان خرید یک ساعت معمولی برایتان انتخاب بهتری است، همین عمل را انجام دهید. ساعت‌های هوشمند بیشتر برای افرادی کاربرد دارند که آشنای به تکنولوژی‌های روز و گجت‌های مدرن هستند.

به این مطلب امتیاز بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


اجاره جرثقیل