سئو سایت
326امتیاز کاربران| امتیاز: 5 از 5سئو سایت

افزایش کیفیت تصویر توسط Google Brain

Google

احتمالا شما هم در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی پلیسی و اکشن دیده‌اید که نیروهای پلیس با زوم کردن بر روی یک تصویر تار و بی‌کیفیت، رزولوشن را بالا می‌برند و به لطف قدرت نرم افزاری ناشناخته، می‌توانند چهره‌ی مجرم و یا دیگر مواردی که می‌تواند به حل پرونده کمک کند را تشخیص می‌دهند. حالا شرکت Google قصد دارد این قابلیت را برای کاربران عادی به ارمغان بیاورد تا دیگر این موضوع را تنها در فیلم‌ها شاهد نباشیم.

طبق بیانیه‌ای که به طور رسمی از سوی تیم گوگل برین (Google Brain) منتشر شده است، آنها موفق به توسعه‌ی سیستمی نرم افزاری شده‌اند که با بهره‌گیری از قابلیت‌های هوش مصنوعی، می‌تواند رزولوشن تصاویر بدون کیفیت را بالا ببرد و آنها را اصطلاحا شفاف‌تر کند. اما این قابلیت چگونه عمل خواهد کرد؟ به زبان ساده در فایل‌های تصاویر بی‌کیفیت، رزولوشن کمتری وجود دارد و این به معنای آن است که جزییات کمتری از تصاویر ذخیره شده است و پیکسل‌های کمتری در جریان نمایش تصاویر درگیر هستند. اما حالا به لطف شبکه‌های عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی، این سیستم قادر است که با بررسی نمونه‌های دارای رزولوشن بالاتر، آن قسمت‌های نامشخص در تصاویر بی‌کیفیت را حدس زده و تکمیل نماید.

این به سیستم مورد نظر ما اجازه می‌دهد که تشخیص دهد تصویر کامل، به چه شکلی باید می‌بوده است. بنابراین با وجود این که نقاشی کردن و در واقع پر کردن قسمت‌های خالی نمی‌تواند یک راه قابل اطمینان و یا بهترین راه برای افزایش کیفیت اینگونه تصاویر باشد، اما سیستم Google Brain قادر است بازسازی تصاویر را تا آنجایی که صورت یک شخص، یک شی و یا یک موقعیت مکانی در آن تصویر قابل تشخیص باشد، ادامه خواهد داد.

Google Brain می‌تواند در اختیار پلیس و مراکز علمی قرار بگیرد

در تصاویر زیر می‌توانید چند نمونه از عکس‌های بسیار بی‌کیفیت که تشخیص آنها غیر ممکن به نظر می‌رسد و توسط سیستم هوش مصنوعی گوگل به یک نقطه‌ی شفاف رسیده‌اند را مشاهده کنید تا در عمل با قدرت‌های فوق‌العاده کاربردی این سیستم آشنا شوید:

افزایش کیفیت تصاویر به سبک فیلم‌های پلیسی در سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل

گوگل به طور عمومی تا همینجا به توضیحات درباره‌ی سیستم نرم افزاری جدید خود اکتفا کرده است، اما اگر شما عزیزان گجت نیوزی علاقه دارید که جزییات فنی بیشتری از آن را بدانید و یا با نحوه‌ی عملکرد الگوریتم‌های پیچیده‌ی این روش آشنا می‌شوید، می‌توانید به مقاله‌ی رسمی آن که بر روی پایگاه آنلاین کتابخانه‌ی دانشگاه Cornell قرار دارد، مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


اجاره جرثقیل